آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 283621 تعداد بازدید از صفحه 50674 تعداد بازدید امروز صفحه 11 افراد آنلاین 77 کاربران آنلاین 0 میهمان آنلاین 77
اطلاعات كاربر
كاربر گرامي مهمان خوش آمديد مهمان Guest 3.229.142.175 ورود به سيستم
2 اسفند 1393 12:47:11
معاون برنامه‌ريزي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور: سهم 45 درصدي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در زمينه اشتغال نشانگر اهميت اين سازمان است

 

چهل و پنجمين جلسه كارگروه تخصصي ستاد برنامه ششم توسعه به رياست سيد حميدپورمحمدي معاون برنامه‌ريزي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور و با شركت نمايندگان دستگاه‌هاي اجرايي در محل اين سازمان تشكيل شد.

به گزارش مركز روابط‌عمومي، اطلاع‌رساني و امور بين‌الملل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور، در اين جلسه سيد حميد پورمحمدي معاون برنامه‌ريزي اين سازمان گفت: سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به عنوان سازمان توسعه‌اي جايگاه بسيار با اهميتي در برنامه ششم توسعه خواهد داشت.

وي افزود: سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در مقايسه با سازمان‌هاي توسعه‌اي ديگر با توجه به گستره دامنه شمول حوزه فعاليت در زمينه بهره‌وري، اشتغال و نيز اقتصاد دانش بنيان اهميت رو به تزايدي پيدا مي‌كند.

پورمحمدي با اشاره به سهم 45 درصدي اين سازمان در زمينه اشتغال گفت: هدف از برگزاري اين جلسات فراهم كردن فضايي است كه بتوانيم در اثر اين گفت‌وگو به برداشت واحدي از موضوعات و در نهايت هم‌افزايي برسيم.

معاون برنامه‌ريزي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور همچنين اعلام كرد كه در موضوع آمايش سرزمين، سند چشم‌انداز توسعه‌اي هر استان آماده شده و اميدواريم با همكاري بانك‌ها و نيز با تغيير ساختار جديد اين سازمان، گام‌هاي بلندي براي رسيدن به توسعه پايدار و متوازن برداريم.

وي در خاتمه سخنان خود اظهار اميدواري كرد كه در برنامه ششم توسعه، سازمان‌هاي توسعه‌اي نقش و كاركرد پرفروغي ايفا كنند.

گزارش مذكور حاكي است پيش از سخنان پورمحمدي، فرشاد مقيمي معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، گزارشي با عنوان «جايگاه اين سازمان در برنامه ششم توسعه» ارائه كرد و گفت: اين سازمان دو مأموريت اصلي دارد كه شامل ايجاد زيرساخت‌هاي صنعتي و نيز صنايع كوچك است.

وي افزود: توسعه زيرساخت‌هاي صنعتي با رويكرد گسترش كيفي خدمات زيربنايي و حمايت از توسعه صنايع كوچك سياست‌هاي جديد اين سازمان است.

مقيمي تصريح كرد اختصاص سرفصل مشخص به سازمان هاي توسعه‌اي و تهيه و تدوين قوانين خاص براي تسهيل فعاليت‌هاي شهرك‌هاي صنعتي و صنايع كوچك، اهم نكاتي است كه در برنامه ششم توسعه بايد مورد توجه قرار گيرد.
گفتني است كه در اين جلسه سيدمحمدعلي سيدابريشمي مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و علي‌نقي قدس معاون عمران و محيط‌زيست اين سازمان و جمعي ديگر از مديران سازمان مذكور حضور داشتند.

Powered by Tetis PORTAL